تبلیغات

پاتوق شهر

پاتوق شهر
نظر سنجی
آیا این مذاکرات با آمریکا باعث چرخیدن جرخ هسته ای و چرخ اقتصاد(کاهش بیکاری و رکود و تورم و... ) شده است؟


دوستان همراه
لینک های مفید
 
مشایی در اظهارات گذشته خود با تاكید چند باره بر پایان دوره اسلامگرایی مدعی این مسئله شده كه "انسان‌ها برای رسیدن به حقانیت نیازی به اسلام و مسلمان شدن ندارند" اما مشخص نیست كه وی در ادعای اخیر خود بر چه اساسی مدعی شده كه "منظورش از پایان اسلام‌گرایی پایان دوره کسانی بود که امروز در سوریه به سر می‌برند!"

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران به نقل از ندای انقلاب، اسفندیار رحیم مشایی اخیرا در دیدار با جمعی از دانشجویان در واكنشی به اظهارات گذشته خود درباره "پایان دوره اسلامگرایی" ادعا‌های تازه‌ای را مطرح كرده كه با علامت‌های سؤال متعددی همراه است.

با دقت در اظهارات اخیر مشایی كه در پاسخ به سوالی درباره سخنرانی چند سال پیش خود درباره به پایان رسیدن دوره اسلام‌گرایی انجام شده بود، به راحتی می‌توان فرار رو به جلو و تلاش برای پنهان كردن عقاید انحرافی وی را مشاهده كرد چرا كه اسفندیار رحیم مشایی در سخنرانی معروف خود ـ كه فیلم آن نیز در سطح گسترده‌ای منتشر شده و مشایی مدعیست كه این سخنرانی مربوط به زمان مسئولیتش در سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران است ـ به صراحت هرچه‌ تمام‌تر مدعی شده بود: «دوره اسلام‌گرایی هم به پایان رسیده است؛ انقلاب کردیم در سال ۵۷ که انقلاب اسلامی را صادر کنیم اما من اینجا عرض می‌کنم که دوره اسلام‌گرایی هم به پایان رسیده است.»

این اظهارات صریح گذشته مشایی در باب پایان دوره اسلامگرایی در حالیست كه وی در سخنان اخیر خود بدون اینكه بتواند مدعی جعلی بودن فیلم سخنرانی پایان دوره اسلامگرایی شود، مدعی شده: "چگونه می‌شود در یک سخنرانی که با محوریت امام زمان(عج) است، سخن از به پایان رسیدن دوره اسلام‌گرایی مطرح شود."

اما نقطه اوج فرار رو به جلوی مضحك مشایی برای كتمان كردن شدت انحراف خود از مبانی و آموزه‌های اسلامی در این اظهارات اخیر هویداست كه وی مدعی شده: "منظورم از پایان اسلام‌گرایی پایان دوره کسانی بود که امروز در سوریه به سر می‌برند!"

این توجیه كودكانه اخیر مشایی در حالیست كه وی در سخنرانی معروف خود به صراحت عنوان كرده بود: "روند تحولات این نیست که بشریت مسلمان بشود تا به حقانیت برسد."

همان‌طور كه كاملا مشخص است، مشایی در اظهارات گذشته خود با تاكید چند باره بر پایان دوره اسلامگرایی مدعی این مسئله كه "انسان‌ها برای رسیدن به حقانیت نیازی به اسلام و مسلمان شدن ندارند" اما مشخص نیست كه وی در ادعای اخیر خود بر چه اساسی مدعی شده كه "منظورش از پایان اسلام‌گرایی پایان دوره کسانی بود که امروز در سوریه به سر می‌برند!"

اما مشایی در سخنرانی گذشته خود در باره "پایان دوره اسلامگرایی" گفته بود: "دوره اسلام‌گرایی هم به پایان رسیده است؛ انقلاب کردیم در سال ۵۷ که انقلاب اسلامی را صادر کنیم اما من اینجا عرض می‌کنم که دوره اسلام‌گرایی هم به پایان رسیده است ... بشر سرعتش بالا رفته، فهمش تیز شده‌، به یک حقایقی می‌رسد که اون‌رو لازم نیست دیگه از پوسته اسلام طی کنه، یعنی داره به یک عصاره اصلی می‌رسه که اون عصاره اصلی یک فهم بزرگی درش اتفاق میوفته، می‌فهمه که برای اون نظام بسیار بزرگ."

این درحالی است که مشایی در اظهارات جدید خود گفته است: "امروز کسانی که در سوریه دیگران را سر می‌برند یا در بمب‌گذاری‌ها می‌کشند نیز فریاد الله‌اکبر سر می‌دهند و دم از اسلام‌گرایی می‌زنند. منظور بنده در آن سخنرانی به سر رسیدن دوره چنین اسلام‌گرایی‌هایی بود."

از مقایسه این دو جمله، به راحتی می‌توان اوج منطق و شدت نبوغ جناب آقای مشایی در لاپوشانی تفكرات انحرافی و التقاطی خود در باب اسلام را مشاهده كرد به گونه‌ای كه این بخش از ادعا‌های تازه وی بی‌نیاز از هر توضیح و دلیلی است.

اما جناب آقای مشایی در ادامه توجیهات فیلسوفانه(!) خود مدعی شده: "حرف بنده این است که دیگر زمان آن به سر رسیده که هر کس به طور کلی دم از اسلام بزند و بویژه پس از پیروزی انقلاب اسلامی، دوره‌ای جدید آغاز شده که هرکسی نمی‌تواند در آن مدعی اسلام‌گرایی شود؛ آیا امروز در جمهوری اسلامی می‌توان اسلامی را که عربستان، ترکیه، مصر و قطر، مدعی آن هستند، تأیید کرد؟"

مشایی در این بخش از اظهارات خود در حالی مدعیست كه"امروز با پیروزی انقلاب اسلامی هر كس نمی‌تواند مدعی اسلامگرایی شود" كه اتفاقا وی در سخنرانی پیشین خود به نوعی پایان دوران اسلامگرایی را مربوط به انقلاب اسلامی ایران دانسته و گفته بود: "انقلاب کردیم در سال ۵۷ که انقلاب اسلامی را صادر کنیم اما من اینجا عرض می‌کنم که دوره اسلام‌گرایی هم به پایان رسیده است."

جالب‌تر اینكه مشایی كه احمدی‌نژای وی را "عمیقاً عارف و متعهد به آرمان مهدوی" خطاب كرده و او را "انسانی موحد، مؤمن، پاک، صبور و دارای قلب و اندیشه‌ای زلال" می‌داند در ادامه اظهارات اخیر خود مدعی آغاز دوره جدیدی به نام "دوره مهدویت" شده و گفته: "دوره جدیدی از اسلام‌گرایی آغاز شده که باید نام آن را دوره مهدویت گذاشت، دیگر طرح کلیتی به نام اسلام جواب نمی‌دهد ... باید اسلام خودمان را که برآمده از مکتب ایران و متکی به اصل اسلام است به جهان معرفی کنیم!"

اما این ادعای جدید مشایی در حالیست كه وی در سخنرانی خود در باب پایان دوره اسلامگرایی گفته بود: "جهان از این مسیر دیگه قرار نیست ما حرکت کنیم؛ مسیحی، یهودی، زردتشتی، بودایی،‌ برهمایی‌، نمی‌دونم هندو، چی‌، فلان‌، اینا همه باید بیان مسلمان شوند، بروند؛ سوال می‌کرد که آقا امام زمان بیاد، این همه آدم رو چی کار می‌خواد کنه؟ شیعه که این قد نیست که، اصلا که توی دنیا کسی از امام زمان اسم نمی‌بره که، اون فکر می‌کرد که باید این سلسله طی شه، ولی اصلا این جوری نیست."

در ادامه برای روشن‌تر شدن عمق عقاید و "ژرف‌‌اندیشی" جنای آقای مشایی (بنابر نص حكم احمدی‌نژاد برای اعطای مسئولیت دبیرخانه جنبش عدم تعهد به مشایی) متن پیاده شده سخنرانی مشایی در باب پایان اسلامگرایی در آخرالزمان كه تعمدا به همان صورت "محاوره‌ای" پیاده شده آمده است و پس از آن نیز اظهارت اخیر وی در توجیه دلایل پایان اسلامگرایی:

دوره اسلام‌گرایی هم به پایان رسیده است!

«دوره اسلام‌گرایی هم به پایان رسیده است؛ انقلاب کردیم در سال ۵۷ که انقلاب اسلامی را صادر کنیم اما من اینجا عرض می‌کنم که دوره اسلام‌گرایی هم به پایان رسیده است؛ معنایش این نیست که اسلام‌گرایی وجود ندارد یا رو به نضج نیست، نه‌، دورش تمام شده وگر‌نه الان دوره‌ اسب‌سواری تمام شده ولی اسب هست و سواریش هم هست، داره دوره ماشین‌سواری هم تموم میشه اما ماشین هم هست و سواریش هم هست.

معناش این است که بشر داره، یعنی الان که دوره اسلام‌گرایی تموم شده؛ اشتباه برداشت نشه، معناش اینه که روند توسعه در دنیا به این سمت داره می‌ره که این آینده و "ان الدین عندالله الاسلام" این تردیدی توش نیست اما روند تحولات این نیست که بشریت مسلمان بشود تا به حقانیت برسد؛ این دوره رو به پایان است، تمام نشده، رو به پایان است.

بشر سرعتش بالا رفته، فهمش تیز شده‌، به یک حقایقی می‌رسد که اون‌رو لازم نیست دیگه از پوسته اسلام طی کنه، یعنی داره به یک عصاره اصلی می‌رسه که اون عصاره اصلی یک فهم بزرگی درش اتفاق میوفته، می‌فهمه که برای اون نظام بسیار بزرگ.

نظم نوین یادتونه، نظم نوین جهانی، چه قدر می‌شنیدیم،‌ چه قدر الان می‌شنویم؟ اصلا کسی دیگه از نظم نوین جهانی حرف می‌زنه،‌ نه راستی می‌شنویم؟! چی شد؟ داشت برای سال‌های آینده از نظم نوین جهانی حرف می‌زد،‌ حالا اصلا فراموش کرده نظم نوین جهانی‌رو، چرا؟ برای اینکه تحولات اونقدر سریعه که اصلا دیگه نمی‌کشه بفهمه که چه اتفاقی می‌افته.

مقاله‌ای را می‌خوندم که در فناوری اطلاعات، پیشروان فناوری اطلاعات در تحلیلشان از آینده، اینه که جهان آینده جهان به شدت مذهبیست‌، در حالی که ۱۰۰ سال چیز دیگه می‌گفتند،‌ جهان از این مسیر دیگه قرار نیست ما حرکت کنیم؛ مسیحی، یهودی، زردتشتی، بودایی،‌ برهمایی‌، نمی‌دونم هندو، چی‌، فلان‌، اینا همه باید بیان مسلمان شوند، بروند؛ سوال می‌کرد که آقا امام زمان بیاد، این همه آدم رو چی کار می‌خواد کنه؟ شیعه که این قد نیست که، اصلا که توی دنیا کسی از امام زمان اسم نمی‌بره که، اون فکر می‌کرد که باید این سلسلهه طی شه، ولی اصلا این جوری نیست بشریت داره به این جا می‌رسه که نظم اصلا دیگه متحول شده، مفهوم نظم دیگه اصلا قابل تعریف نیست.»

منظورم از پایان اسلام گرایی پایان دوره کسانی بود که امروز در سوریه سر می برند!

مشایی اخیرا در دیدار با جمعی از دانشجویان در واکنش به سوالی درباره بخشی از یک سخنرانی خود مبنی بر به پایان رسیدن دوره اسلام‌گرایی، گفت: موضوع آن سخنرانی که در زمان حضور بنده در شهرداری صورت گرفته بود، امام زمان(عج) بود، چگونه می‌شود در یک سخنرانی که با محوریت امام زمان(عج) است، سخن از به پایان رسیدن دوره اسلام‌گرایی مطرح شود.

مشاور رییس‌جمهور ادامه داد: بنده ده‌ها بار بعد از آن سخنرانی کرده و گفته‌ام که دوره کدام اسلام‌گرایی به سر رسیده است. امروز کسانی که در سوریه دیگران را سر می‌برند یا در بمب‌گذاری‌ها می‌کشند نیز فریاد الله‌اکبر سر می‌دهند و دم از اسلام‌گرایی می‌زنند. منظور بنده در آن سخنرانی به سر رسیدن دوره چنین اسلام‌گرایی‌هایی بود.

وی خاطرنشان کرد: حرف بنده این است که دیگر زمان آن به سر رسیده که هرکس به طور کلی دم از اسلام بزند و بویژه پس از پیروزی انقلاب اسلامی، دوره‌ای جدید آغاز شده که هرکسی نمی‌تواند در آن مدعی اسلام‌گرایی شود. آیا امروز در جمهوری اسلامی می‌توان اسلامی را که عربستان، ترکیه، مصر و قطر، مدعی آن هستند، تأیید کرد؟

رحیم مشایی گفت: دوره جدیدی از اسلام‌گرایی آغاز شده که باید نام آن را دوره مهدویت گذاشت، دیگر طرح کلیتی به نام اسلام جواب نمی‌دهد و شناخت عمومی مردم دنیا از اسلام، به عنوان یک مفهوم کلی بخصوص با توجه به قرائت‌هایی که در برخی کشورها ارائه شده است، منفی می‌باشد، لذا باید اسلام خودمان را که برآمده از مکتب ایران و متکی به اصل اسلام است، به جهان معرفی کنیم و این به معنای این نیست که اسلام را کنار بگذاریم.
انتهای پیام/
طبقه بندی: ...،
[ دوشنبه 6 خرداد 1392 ] [ 12:35 ب.ظ ] [ سردار سایبری(2) ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


ماباسخن رهبر خود دمسازیم
برصلابت کلام او می نازیم
با کوشش وسعی خویش انشاالله
یک مملکت محمدی می سازیم.

از قرارگاه شهید ابوعمار (اولین وبلاگ انجمن شهرستان بهشهر )
91-90
همزمان با سالگرد شهادت شهیدمطهری وروزمعلم

آخرین مطالب
لینک های مفید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :